Tipy na pražské workout a outdoorové parky

Léto. Dny plné slunce, kdy se obvykle snažíme trávit venku a užívat si venkovních aktivit. Není tedy divu, že v u nás vznikl první zcela venkovní gym a města čím dál více investují a otevírají workout parky a venkovní “posilovny.”

The Gym House, první outdoor gym

Unikátní a hlavně první gym pod širým nebem najdete v Praze na Ladronce. Jedná se o The Gym House, kde si můžete dát do těla třeba jen cvičením s vlastní vahou, na TRX nebo si dát silovku s volnými váhami. Stejně jako indoorová fitka i Gym House, si můžete dohodnout trénink s trenéry nebo se zapsat na skupinovku. Je to jen na vás! Atmosféra venkovního cvičení je však nepopsatelná, to se prostě musí vyzkoušet.

Workout parky

The Gym House však není jedinou možností, kde se dá cvičit venku. V rámci Prahy a určitě i v dalších městech jsou naleznete venkovní workout zóny, které jsou často součástí parků. Najdete v nich hrazdy, hlavice, bradla, prostě vše pro trénink s vlastní vahou. Jen na území Prahy je jich hned několik. A ještě pár tipů, kam můžete vyrazit na trénink ven.

Praha 2 – Zacvičit si pod širým nebem můžete i v centru Prahy, konkrétně ve Workout park Riegerovy sady.

Praha 3 – Co se týče centra ani Žižkov nezůstal pozadu. Workout si můžete užít v Street workout park Praha 3 v ulici Seifrtova.

Praha 5 Stodůlky – Street workout park Prokopský potok je součástí Centrálního parku Prahy 13, nedaleko metra Lužiny.

Praha 5 Zličín – Fitpark “Za dolejšákem” Praha Zličín, kde si můžete mimo jiné dát i zápas v pinpongu, najdete ji v ulici Dolňaská.

Praha 6 Ladronka – v této lokalitě si můžete vybrat jestli si dáte lekci v The Gym House, nebo se vyřádíte ve workout zóně.

Praha 6 Řepy – Workout park Fialka, je situován nedaleko BMX dráhy.

Praha 8 Kobylisy – Venkovní posilovna, tu najdete na na sídlišti v Kobylisích v ulici Burešova.

Praha 9 – Workout Park Praha 9 je menší zóna pro venkovní cvičení v ulici V Novém Hloubětíně.

Trénink, kdekoliv

Trénovat venku se však dá kdekoliv. Záleží jen na vaší fantazii. Například svůj běžecký trénink můžete doplnit o cvičení s vlastní vahou těla, kdy využijete lavičky, shody a vše, co naše běžecká trasa nabízí. Fantazii se meze nekladou, je to jen na vás!

Užijte se si léto a hlavně tréninky venku!