„Moje heslo? Být za každou cenu originální a sama sebou,” říká Michaela Jančíková

Michaela Jančíková je multifunkční žena. V Ostravě otevřela vlastní nehtařské studio, ve kterém školí ženy z celé republiky. Vyhrává české, ale i zahraniční soutěže. Tento rok se umístila na druhém místě v prestižní nehtové soutěži International Competition For Best Nail Designer 2018 a ještě stihla novou roli maminky. K těmto úspěchům jí gratulujeme a přejeme mnoho zdraví a štěstí!

Začneme tak trochu od začátku. Kdy se ve Vaší hlavě zrodila touha dělat nail design?

Moje máma mě jako malou brávala ke své manikérce. Mohla jsem si prohlížet všechny ty laky na nehty a návrhy hotových nehtů. Z toho jsem vždycky byla paf. Tam vznikla první touha. Později mě rodiče přihlásili na kosmetickou školu. Tam jsem jsi v prváku udělala první kurz na nehtovou modeláž a věděla jsem, že kosmetika půjde stranou.

Pamatujete si na svoje první neúspěchy? Pamatujete si na okamžik, ve kterém jste chtěla se vším seknout? Nastal takový vůbec?

Myslím, že nikdy nedošlo k tomu, že bych nehty chtěla přestat dělat. Ač to může znít neuvěřitelně, tak krize nikdy nebyla. Má chuť dělat nehty má stále vzestupnou tendenci. Vím, že jsem v téhle práci dobrá a když si máknu, můžu být i lepší. To mě neustále žene kupředu.

Co považujete za svůj první profesní úspěch, který jste brala jako nějaký pomyslný zlom?

Vnímám to, že obsazuji první příčky v českých i světových soutěžích. Zlomem bylo, že jsem se rozhodla posunout se. Nesedět jen v salonu a dělat nehty klientkám, ale udělat si to trochu nekomfortní, abych se naučila techniky, které jsem potřebovala k soutěžení. Co je pro mou práci zásadní je fakt, že mi je úplně fuk jaký trend je právě v módě a co se lidem obvykle líbí. Dělám věci tak, jak cítím. Zatím to fakt funguje.

Dopouštějí se české ženy chyb v péči o nehty? A jestli ano, jakých?

Jednou z největších chyb, které se české ženy dopouští je už při výběru své nehtové designérky.  Nedostatečná informovanost o tom, jak by správná modeláž měla vypadat způsobuje, že lidé chtějí ušetřit a to nikdy není dobře. Je to tak ve všech odvětvích. Dobrá a vyškolená nehtařka, která investuje do kvalitních materiálů nebude nikdy dělat nehty za 350 Kč.

Máte nějaké tři věci, které nikdy nevynecháte v péči o své nehty?

Na svých nehtech nosím modeláž. Nikdy nezapomenu skvěle si upravit kutikulu, abych byla schopná nanést precizně barevný gel. Miluju černé nehty, takže kvalitní černý gel, který kryje v jedné vrstvě je také můj favorit! A v neposlední řadě nikdy nezapomenu o svou pokožku kolem nehtů pečovat nějakým regeneračním olejíčkem. Používám ho samozřejmě i proto, že nehty na fotce pak vypadají o dost lépe.

Jak hodnotíte českou nail scénu? Máme se pořád co učit?

Česká scéna je docela fajn. Nedá se asi hodnotit nějak komplexně, protože jsou tu skvělé nehtařky, ale i neskutečné patlalky. Můžu ale říct, že mezi námi je fakt hodně šikovných a talentovaných holek, které se posouvají dál. A to je podle mě nejdůležitější.

Co byste doporučila budoucím nail designerkám, které chtějí být opravdu dobré?

Určitě bych jim doporučila učit se učit se a učit se. Učit se od těch nejlepších a cestovat za znalostmi. Stanovit si cíle kam se bude jejich práce ubírat. A moje strašně otřelé heslo: “Být za každou cenu originální a sama sebou.”

Je možnost vidět Vás v nejbližší době na nějaké akci?

Momentálně ne, teď budu mít takovou veřejnou nehtovou pauzu. Budu ale neustále aktivní na sociálních sítích, na mém Instagramu i Facebooku a určitě sledujte i můj Youtube kanál kde budu přidávat nehtové tutoriály.

aké máte plány do budoucna a je nějaký sen, který si chcete splnit?

Jak jsem zmiňovala v předchozí odpovědi, tak budu mít teď nehtovou pauzu, nastávají mi mateřské povinnosti a chci se hlavně teď nějakou dobu naplno věnovat své dceři. Samozřejmě budu přidávat videa a věci ohledně nehtů na sociální sítě. Pro práci žiji, ale nebudu na nějakou dobu tolik aktivní. Můj momentální životní úkol je vychovat kvalitního člověka.

Můj sen? Do budoucna se podívat do Asie na nehtový veletrh a zúčastnit se tam posterové soutěže. Tamní scéna je na neskutečné úrovni!

foto a video: Nails with Love