5 fitness trendů na rok 2020

I oblast fitness ovlivňují trendy. Na rozdíl od módy se k nám dostávají poněkud se zpožděním, ale sepsala jsem je pro vás všechny. Tak jdeme na to!

Intervalový trénink

Jedná se o silově vytrvalostní trénink, který jak studie ukazují, je prospěšný i pro sportovce začátečníky. Od loňského roku upevnil svou pozici a ve stylu cvičení HIIT, zůstává v prvním místě oblíbenosti u široké veřejnosti.

Jóga

Jóga je skvělá kombinace protažení těla a relaxace vaší duše. A díky pestré nabídce stylů si vybere snad každý. Dámy, které chtějí pálit kalorie, určitě dají přednost lekcím power jógy. Ta se provádí v rychlejším tempu a často se je nabízena ve fitness centrech. Pro vyznavače klidnějšího cvičení a začátečníky je skvělá hata jóga. Není tedy divu, že jóga má stále dost stoupenců a udržuje se prvních místech fitness hitparády již několik let. A letos tomu nebude jinak.

Skupinové lekce a cvičení ve stylu body and mind

Takzvané „skupinovky“ zažívají roky silnější a naopak roky slabší. Rok 2018 je ovšem ve znamení nárůstu zájmu. Zájem roste o kruhové tréninky, lekce TRX, crossfitové tréninky. Svoji pozici upevňují i klidnější formy cvičení, které spojují posílení těla a zklidnění mysli, jako je například pilates.

Tréninky zaměřené na zdraví

Sedavý životní styl a s tím spojené obtíže s bolestí zad začíná přinášet do fitness nový trend. Zdravotní tréninky pod vedením osobního trenéra, které mají za cíl odstranit bolesti zad, hlavy, ale i prevenci.

Technologie a online programy

Ani fitnessu se nevyhýbá technologické novinky a online svět. Za poslední roky svou oblibu získávají zejména různé náramky a hodinky, které svým uživatelům v kombinaci s chytrým telefonem, pomáhají sledovat jejich sportovní výsledky. Stále populárnější jsou i různé online programy, díky kterým můžete cvičit doma nebo ve fitku, aniž byste museli hledat inspiraci pro svůj trénink.

foto: Unsplash