Econea.cz získala první nominaci v kategorii udržitelný obchodník roku 2019

V soutěži Obchodník roku se letos udělovala cena i v nové kategorii Udržitelný obchodník. Mezi finalisty se dostal řetězec MAKRO, regionální družstvo Konzum a elektronický prodejce udržitelného zboží Econea.cz. Finalisté vzešli z nominací po hlasování členů expertního týmu.

Finální prezentace se konaly v rámci konference Retail Summit 2020. Každý z finalistů měl možnost představit svůj projekt a získat tak náklonnost odborníků v sále. Za Econea.cz se slova ujal jeden ze spoluzakladatelů, Pavel Milan Černý.

Econea.cz je v současnosti největším prodejcem ekologického a udržitelného zboží na českém trhu. Zákazníci v něm nenajdou žádné konvenční produkty.

„Za 6 let existence jsme nahradili přes 100 000 000 jednorázových produktů a 1280 tun chemické drogerie“, doplňuje Černý.

Cílem e-shopu přitom podle Černého není změnit svět, ale nastartovat změnu v každém z nás, malými krůčky, v každodenním životě. Ukázkou může být i srozumitelná vánoční kampaň.

„Jeden bambusový kartáček svět nezmění. Ale může být symbolem té změny,“ komentoval Černý. Firma zaměstnává 25 lidí a meziročně roste o desítky procent, v roce 2019 dosáhly rekordních tržeb, téměř 90,000,000 korun.

foto: Econea.cz