Chcete trénovat jednoduše? Zkuste novinku pro sportovce, sportovní nadšence i začátečníky

V létě vyšel rozhovor s naší kolegyní a kondiční trenérkou Petrou Prokopovou. Petra v rozhovoru zmínila systém funkčního cvičení Procedos Platform 9. Protože vám rádi servírujeme novinky, potkali jsme se s Petrou znovu a poprosili ji, aby nám platformu s devíti tečkami představila blíže.

Petro, Procedos Platform 9 je tréninková pomůcka, která se postupně dostává do povědomí sportovních nadšenců. Řekneš nám o ní víc?

Ráda! Systém cvičení vychází z přirozených pohybů typických pro sport i běžný život. Základ tréninku tvoří dřepy, výpady s různým postavením nohou doplněné o rotace či další pohyby. Díky unikátnímu designu je cvičení na platformě názorné a dobře zapamatovatelné. Právě názornost přispívá k tomu, že cesta za kvalitnějším pohybem může být rychlejší.

To zní zajímavě. Jedná se o český vynález nebo se k nám dostal ze zahraničí? 

Platforma se k nám dostala ze Švédska na sklonku roku 2016. Do Česka ji přivezl můj kolega, kondiční trenér sportovců Martin Iterský, který je zároveň tváří a master trenér pro Českou a Slovenskou republiku. Společně se věnujeme školení trenérů.

Říkáš, že školíte osobní trenéry. Pro koho je tedy cvičení na platformě vhodné?

Platforma P9 je ideální součástí tréninkového plánu sportovců, u kterých napomáhá k prevenci úrazů a zvýšení kondice. Je vhodná je také pro běžnou populaci ke zlepšení kondice jasnou a zábavnou formou. A taky, jak již bylo řečeno, ke zlepšení kvality pohybu.

Prozradíš nám, kde se s touhle vychytanou novinkou můžeme setkat?

S platformou se můžete setkat v pár fitness centrech, kde jej do tréninku zapojují certifikovaní trenéři. Ale třeba v The Gym House (venkovní gym na pražské Ladronce) se stala součástí kruhového tréninku. Sama jsem ji párkrát zapojila do skupinových lekcí pro veřejnost nebo pro firmy. V osobních trénincích s mými klienty má také své místo, ti si ji celkem oblíbili. A začala jsem i s přípravou skupinových lekcí. Zatím půjde o lekce v menším počtu lidí, které budou více zacíleny na individuální přístup na rozdíl od velkých skupinových lekcích v plném sálu. Kromě toho budou úžasné v tom, že se na nich skupina vzájemně podpoří.

To je skvělé. Takže koho už nebaví klasické kruhové tréninky, může zkusit něco úplně nového…

Přesně tak. Já osobně budu brzy vést semi-private lekce ve W.fitness, které budou pro členy gymu. Lekce pro širší veřejnost řeším s Daily Fitness Zličín, kde bych měla mít brzy také menší skupinové lekce. Tímto na ně čtenáře srdečně zvu. Sledujte Procedos Czech Republic nebo moje stránky Lehkost žití na sítích, kde budou o lekcích aktuální informace.

Říkala jsi, že se Procedos Platform 9 dostala do Čech před skoro třemi lety. Jak dlouho se téhle novince věnuješ Ty?

S Martinem spolupracuji už nějaký ten pátek. S platformou jsem se setkala na jednom školení pro trenéry, které jsem organizovala. Posléze jsem si ji vyzkoušela ve svém osobním tréninku. No a to už byl jen krok k tomu jít na kurz… Dá se tedy říci, že s Procedos ty tři roky opravdu aktivně pracuji.

A co na cvičení na platformě říkají Tví klienti?

(smích) Přirovnávají Procedos k twistru či taneční podložce. Párkrát se mě někdo i zeptal, jestli to nemá blikat. (opět smích) Ale teď vážně. Někdy na ni pohlížejí s rozpaky, ale jen do okamžiku, než si to zkusí. Pak je to pro ně osvěžující a zábavná forma tréninku, při které si navíc máknou. Takže reakce mám zatím jen pozitivní.

Můžeš prozradit, jak si mohou naši čtenáři domluvit zkušební trénink s touhle novinkou?

Ano, určitě. Nejlepší bude, když mne budou kontaktovat napřímo. Ideálně přes sociální sítě Procedos Czech Republic nebo můj profil na Facebooku Lehkost žití. Ráda všechno vysvětlím a společně vyzkoušíme platformu na živo. Věřím, že si na své přijdou jak sportovci, sportovní nadšenci, ale i úplní začátečníci. To je asi největší výhoda celého cvičení na platformě. Je totiž pro všechny!

foto: davidalesi.cz

autor rozhovoru: Eva Wolf Pechová