5 důvodů, proč měnit životní styl v létě

Období novoročních předsevzetí je hezkých pár měsíců za námi. A s nimi nenávratně zmizely i všechny naše sliby, které se týkaly nadměrného mlsání nebo pravidelného cvičení. Zkuste je oprášit a vrhněte se na změnu teď! Jaro a léto jsou ideálním časem!

Pěkné počasí a dlouhé dny

Dlouhé dny plné slunečních paprsků přímo vybízejí k venkovním aktivitám. Tak proč si do nich nezařadit i pravidelné sportování. Běh, in line brusle nebo třeba večerní svižnou procházku večer po práci? Spálíte přebytečnou energii a skvěle si vyčistíte hlavu.

Zelena a ovoce mají svou sezónu

Kdy je lepší čas na změnu jídelníčku než v období, v němž postupně dozrávají sezónní plodiny. Skvělé na této době je, že vše je za příznivou cenu, dostupné a všeho je dost. Jídelníček si tak můžete upravit nejen podle vašeho stanového cíle, ale zároveň podle toho, na co máte chuť. To je super start, jak zatočit s přebytečnými kaloriemi a být více fit.

Léto doba dovolených

Možná vás napadlo, že v létě se prostě zhubnout nedá, protože si dopřáváte dovolenou a k té neodmyslitelně patří mlsání a ochutnávání kuchyně dané dovolenkové destinace. Dovolenou si užijte bez omezení a během léta si naplánujte i nějaký ten prodloužený víkend, který bude patřit jen vám. Naplánujte si na tyto dny nový jídelníček, abyste měli čas se aklimatizovat a změna vás zcela nevykolejila. Stejně tak do udělejte s pravidelným sportováním. Ale začněte zlehka.

Sportem strávíte více času a více spálíte

Na tomto období je také skvělé to, že náš organismus spaluje rychleji. Příznivý vliv na hubnutí mají dva faktory. Na čerstvé vzduchu obvykle strávíte více času a logicky tak spálíte více energie. A pravidelnou fyzickou aktivitou si nastartujete metabolismus, který bude pálit rychleji.

Sluneční paprsky pozitivně působí na naši náladu

Modrá obloha a sluníčko po celý den, to je optimální koktejl pro vaši dobrou náladu. Paprsky mají totiž za následek větší produkci „hormonu štěstí“ a tak se v letních a jarních měsících cítíme lépe. Naopak zimní měsíce vedou naopak více k depresím a ty často řešíme nadměrným pojídáním různých dobrůtek. Využijte této výhody ve svůj prospěch a začněte se změnou.

Ať už začnete se změnou životního stylu dnes, zítra nebo v době dovolené určitě začněte, lepší období si zvolit nemůžete!

foto: www.davidalessi.cz